Kertépítés olcsón: Hogyan valósíthatjuk meg a legolcsóbb kerítést?


Categories :

Sokan úgy gondolják, hogy a kertépítés mindig drága mulatság, pedig egy kis tervezéssel és némi kreativitással jelentősen csökkenthetők a költségek. A kerítés például nemcsak esztétikai, hanem funkcionális eleme is a kertnek, hiszen védelmet nyújt és kijelöli a telek határait. De hogyan lehet megvalósítani egy igazán olcsó kerítés megépítését, amely tartós is és mutatós?

Az első lépés a megfelelő anyag kiválasztása. Az egyik legkedvezőbb árú megoldás a drótkerítés, amely nemcsak pénztárcabarát, de gyorsan telepíthető is. Bár önmagában nem a legdekoratívabb megoldás, növényekkel – például futónövényekkel vagy sövénnyel – kombinálva máris sokkal barátságosabb látványt nyújt. Egy ilyen olcsó kerítés hosszú távon is működőképes lehet, ha a fém részeket időnként ellenőrizzük és korrózióvédelemmel látjuk el. Szintén jó megoldás lehet a használt anyagok újrahasznosítása. Régi raklapokból, bontott faanyagból vagy hulladékból is építhetünk kreatív és egyedi kerítést, ha nem félünk egy kis barkácsolástól. Ezek az alapanyagok gyakran ingyen vagy minimális összegért beszerezhetők, ráadásul a végeredmény sokkal személyesebb lehet, mint egy előre gyártott elem. Az olcsó kerítés megvalósításánál fontos, hogy ne csak az anyagköltségre, hanem az időráfordításra és a tartósságra is gondoljunk. Egy gyorsan összedobott, de gyenge szerkezet hamar pótlásra szorulhat, így hosszú távon nem biztos, hogy valóban olcsóbb lesz. Érdemes tehát kompromisszumot keresni a költségek és a minőség között.

Egy olcsó kerítés nem feltétlenül jelent silány megoldást. A megfelelő anyagokkal, ötletességgel és egy kis munkával esztétikus, praktikus és pénztárcabarát megoldás is születhet, amely jól illeszkedik a kert stílusához.