Tippek műfüves kertekhez
Hogyan hozhatjuk ki a legtöbbet a műfűből? Először is, ismernünk kell a műfű lehetőségeit és korlátait, és ezeknek megfelelően bevetni néhány ötletet, hogy még szebb lehessen.
Először is gondosan válasszuk ki a megfelelő típust. Igyekezzünk olyan műfüvet kiválasztani, ami természetes hatású, többféle színárnyalatot és különböző hosszúságú szálakat tartalmaz. Az UV-álló típusok hosszabb távon is megőrzik a színüket, de az áruk valamivel magasabb. Ha gyerekek vagy háziállatok is használják a kertet, strapabíróbb, puhább fajtára lesz szükség. Ellenőrizzük, hogy a műfű rendelkezik megfelelő vízelvezető réteggel, hogy ne fordulhasson elő a víz pangása.
A második fontos dolog a gondos telepítés. Ennek részleteire nem térünk ki, csak annyi kívánkozik ide, hogy érdemes mindent gondosan, az előírások szerint megtenni, mert különben nagyon hamar komoly, nehezen javítható problémák keletkeznek.
A harmadik dolog, hogy figyeljünk a természeteség megőrzésére. Erre jó módszer például, hogy a kertben lévő élő növényektől mulcs vagy kavicságy segítségével elkülönítjük a műfüvet, így nem lesz kontrasztos a mesterséges és a természetes zöld színek egymás mellettisége. Válasszunk modern, könnyű, de strapabíró kültéri bútorokat, amelyek harmonizálnak a műfű jellegével, színével.
Ha vannak a családban gyerekek, szabadtéri játékokat, például hintát is elhelyezhetünk a kertben. Ezzel is élhetőbb és otthonosabb lesz a terület. Kerti grillezőt is elhelyezhetünk, de ezzel legyünk óvatosak, mert a kihulló parázs kárt tehet a műfüvünkben. Attól nem kell tartani, hogy felgyullad, de a parázs helyén kiégett fűszálak sajnos nem fognak újra kinőni. A fák lehulló lombjaira is érdemes figyelni. Ősszel szedjük össze, mert a nagyobb kupacok alatt felgyűlhet a nedvesség, ami tartósan nem tesz jót a műfűnek. A műfű karbantartása egyszerű, seprűvel vagy kerti lombfúvóval tisztán tartható, és egész évben díszíti a kertet.